Meniu Uždaryti

Virusų šalinimas

Stringa kompiuteris ar nepavyksta jo paleisti? Atsiranda klaidų pranešimai? Iššoka langas su prašymu atsiųsti SMS?

Negalima paleisti programos? Jūsų kompiuteryje atsirado virusas…

Kas yra kompiuterinis virusas?

Kompiuterinis virusas – kenkėjiška programa, kurios tikslas yra jūsų kompiuteryje saugomų failų ir duomenų sunaikinimas ar vagystė, taip pat kompiuterio kontrolė be jūsų žinios. Kuo greičiau virusas bus šalintas iš kompiuterio, tuo didesnė sistemos atkūrimo bei svarbių duomenų išsaugojimo tikimybė.

Sąlyginai virusai skirstomi į keletą tipų: failų, tinklo ir t.t. Trumpai tariant, kompiuteriniai virusai būna pavojingi ir nelabai. Tačiau bet kuriuo atveju, kad ir koks virusas būtų, turite jį pašalinti iš kompiuterio.

Šiandien su kompiuterinių virusų šalinimo problema susiduria daug stacionarių ir nešiojamųjų kompiuterių savininkų. Todėl daugelis jų bando pasirūpinti antivirusine apsauga savo kompiuteriui ir įdiegti antivirusinę programą, kuri atliktų virusų prevenciją ir valymą, nes daug lengviau ir pigiau užkirsti kelią kompiuteriniam virusui, nei leisti jam plisti ir prarasti duomenis. Kompiuterių virusai – problema jūsų kompiuteriui ir jums – esant virusui gali būti suformatuotas kietasis diskas, ištrinti svarbūs failai, sugadinta operacinė sistema, pavogta asmeninė informacija. Su Trojos programa sukčiai vogia slaptažodžius ir kredito kortelių numerius, prisijungimo prie banko sąskaitų slaptažodžius ir kitą informaciją iš jūsų kompiuterio. Prie kompiuterių virusų galima priskirti ir šnipinėjimo programas.

Kaip virusai patenka į jūsų kompiuterį?

Virusai gali patekti į jūsų sistemą, jei turite prieigą prie interneto, naudojote disko laikmenas, parsisiunčiate failus, muziką, atidarote abejotino turinio el. laiškus ir kt. Yra daug virusų, kurie plinta interneto tinkluose visame pasaulyje ir organizuoja viruso epidemijа. Virusas gali įsiskverbti į sistemą per vieną programą (ar programų rinkinį), kuri yra įdiegta jūsų kompiuteryje ją pakeisdamas. Kompiuteriniai virusai plinta per pažeidžiamas programinės įrangos vietas. Daug kompiuterinių virusų išplatina išoriniai įrenginiai (telefonai, skaitmeniniai fotoaparatai, skaitmeninės vaizdo kameros, MP3 grotuvai, USB atmintinės). Vienas iš kompiuterinių virusų skleidimo būdų yra elektroninis paštas arba бvairios programos („Skype“, ICQ ir kt.). Virusai elektroniniame pašte užmaskuojami kaip paveikslėliai, dokumentai, muzika, nuorodos į svetaines. Daugelis virusų kompiuteryje naudojasi elektroninio pašto adresais kad išsiųstų patys save. O štai, pavyzdžiui, „kirminų“ (worms) galite gauti į savo kompiuterį be jūsų dalyvavimo – jie randa programinės įrangos pažeidžiamas vietas ir pro jas gali įsiskverbti į kompiuterius per internetą ar lokalinį tinklą. Toks virusu užkrėstas kompiuteris yra įsilaužėlių naudojamas spamo siuntimui.

Labiausiai paplitusios virusų rūšys:

  • Šnipinėjimo programinė įranga

Šnipinėjimo programinė įranga – programos, skirtos atsekti vartotojo veiksmus tinkle, renka duomenis apie kompiuterio vartotojа ir siunčia informaciją šnipinėjimo programos kūrėjams. Kartais jie renka informaciją apie kiekvieną nuspaustą klavišą. Ir visa tai vyksta be vartotojo žinios. Šnipinėjimo programos gali pakeisti elektroninio pašto laišką reklama ar pasireikšti iššokančio (pop-up) reklamos bloko forma. 

  • Virusas, kuris prašo siųsti SMS

Kiekvieną dieną vis daugiau ir daugiau žmonių kompiuterių puola SMS virusas. Šiandien tai gana dažnai pasitaikantis reiškinys – ant monitoriaus ekrano pasirodo reklama su pranešimu, prašanti siųsti SMS į tam tikrą numerį ir gauti kodą, kuris pašalins reklamos banerį iš jūsų ekrano. Tačiau, be tuščios telefono sąskaitos, jūs negausite nieko. Geriausiu atveju, reklama išnyks, bet vėl atsiras po kurio laiko. Nepadės ir sistemos perkrovimas. SMS virusas – sukčių triukas, kurie kasdien gerina šį kompiuterinį virusą ir užkrečia tūkstančius kompiuteriш visame pasaulyje. Svarbiausia nepatekti į sukčių spąstus! Jei virusas prašo jus siųsti SMS, atneškite savo kompiuteri į Pelyte.lt – ir mes padėsime atsikratyti viruso.

  • „Trojos“ virusas

Jei jūsų kompiuteryje savaime atsiranda ir išnyksta failai, kompiuteris pakimba visą laiką, vadinasi be jūsų kažkas dar naudojasi jūsų slaptažodžiu – tai „Trojos“ virusas. „Trojos“ virusas daro didelę žalą operacinei sistemai, daug didesnę nei tipiškas virusas. Virusų šalinimas – gana sudėtinga procedūra. Daug priklauso ir nuo virusų, ir nuo kompetencijos žmogaus, kuris ne tik pašalintų virusą, bet taip pat išsaugotų ar atkurtų visus jūsų kompiuterio duomenis. Kartais stabiliam kompiuterio veikimui ateityje reikia iš naujo įdiegti operacinę sistemą.

Virusų šalinamas iš kompiuterio Pelyte.lt susideda iš šių etapų:

  • Patikrinimas, ar nėra virusų (diagnostika);
  • Virusų šalinimas iš registro, kietojo disko;
  • Antivirusinės diegimas, konfigūravimas ir atnaujinimas;
  • Windows atkūrimas po virusų pašalinimo.

Ir, žinoma, negalima išsiversti be antivirusinės apsaugos – programos. Pelyte.lt galėsite įsigyti Kaspersky Anti-Virus, kuris jau daugelį metų yra antivirusinių programų lyderis.

Tiesiog neužmirškite: kuo greičiau atsikratysite viruso, tuo didesnė Jūsų programines įrangos atstatymo ir duomenų išsaugojimo tikimybė.

Į viršų