Meniu Uždaryti

Kietųjų diskų (HDD) keitimas

Jeigu Jūsų kietasis diskas skleidžia keistus garsus, pavyzdžiui, tiksi, ar sistema lėtai veikia, jūs nuolat ekrane matote pranešimą: „Diskas nėra suformatuotas“ arba „Operacinė sistema nerasta“ ir, pagaliau, jei jūs nuolat turite iš naujo paleisti kompiuterį, yra didelė tikimybė, kad vienas ar daugiau kietųjų diskų yra pažeisti.

6 labiausiai paplitę kietojo disko (HDD) gedimo požymiai:

  • Kietasis diskas skleidžia keistus garsus;

Keistų garsų iš kietojo disko atsiradimas gali byloti apie skaitymo galvutės gedimą, ROM lusto prietaisų pažeidimą, problemą, susijusią su elektros sutrikimu, pavyzdžiui, sudegė mikroschema, bloga skaitymo galvutė, blogą PCB-kontolerių ar kietojo disko problemas, susijusias su įtampos kritimu, sutrenkimu ar padidėjimu.

  • Mėlynas ekranas;

Mėlynas ekranas paleidžiant kompiuterį ar dirbant su kompiuteriu gali reikšti, kad operacinė sistema buvo pažeista, ar gali būti blogų sektorių kietajame diske ir sistema negali nuskaityti informacijos iš jo. Tai gali būti ir dėl virusų kompiuteryje ar dėl to, kad buvo ištrinti sisteminiai failai ar failų sistemos struktūra.

  • Diskas nėra suformatuotas;

Pranešimas „Diskas nėra suformatuotas“ paprastai reiškia, kad kai kurie kietojo disko sektoriai yra sugadinti, pašalinti arba sunaikinti. Tai galėjo atsitikti dėl netinkamo kompiuterio perkrovimo, išjungimo ar elektros sutikimų, naudojantis disko dalinimo programa ir kartais atnaujinant programinę įrangą.

  • Sistema sulėtėja arba „pakimba“;

Kai jūsų sistema sulėtėja arba sustoja, bandydama pasileisti arba atidaryti failą ar programą, dažniausiai tai būna dėl blogų sektorių kietajame diske ir dėl to, kad sistema negali prieiti prie informacijos, kuri reikalinga tam, kad atidaryti failą arba atsisiųsti programą.

  • Kietasis diskas ar įrenginys nerastas;

Kai Jūs gaunate pranešimą, kad diske nėra informacijos ar kietasis diskas arba įrenginys nerastas, tai reiškia, kad įkrovos pirmenybė BIOS‘e buvo pakeista, sektorių struktūra buvo pažeista arba yra blogas kietasis diskas.

  • Operacinė sistema nerasta

Pranešimas „Operacinė sistema nerasta“ paprastai reiškia, kad operacinės sistemos failai yra sugadinti, įrenginio įkrovos pirmenybė buvo pakeista, sugadinta sektorių struktūra arba kietasis diskas buvo suformatuotas.

Jeigu kietasis diskas įgijo kurį nors iš minėtų požymių, tada Jums saugiausia išeitis – išjungti kompiuterį ir atnešti jį į Pelyte.lt. Ilgai naudojant tokios būklės kompiuterį galite visiškai sugadinti kietojo disko struktūrą ir padaryti Jūsų duomenis neprieinamus.

Į viršų