Meniu Uždaryti

Ekranų matricos keitimas

Viena iš nemaloniausių situacijų nešiojamųjų kompiuterių savininkams — sudaužyta arba nerodanti matrica (ekranas).
Tai labai svarbi kompiuterio dalis, bet jos keitimas brangus (nešiojamųjų kompiuterių ekrano kaina gali siekti iki pusės kompiuterio kainos). Prieš ekrano keitimą mes atliekame diagnostiką.
Paprastai ekrano keitimas reikalingas, kai ekranas yra daužtas. Tačiau taip pat yra priežasčių, nesusijusių su ekranu, pavyzdžiui, tai gali būti šleifo lempos ar keitiklio gedimai.

„Mirusieji“ taškai („pikseliai“)

Ekrano vaizdas formuojamas iš tūkstančių mažų taškelių (pikselių). Pikseliai, kurie visada apšviesti ar priešingai – neapšviesti vadinami „mirusiais“. „Mirusių“ pikselių atsiradimas gali lemti tai, kad bus neįmanoma normaliai dirbti su nešiojamu kompiuteriu. Vienas ar du „mirusieji“ pikseliai nėra baisu, bet jei jų daugiau, tai jau yra problema.
Šią problemą sprendžiame pakeisdami ekraną.

Problemos su keitikliu, šleifu arba lempa

Kartais vaizdas ekrane būna labai tamsus, periodiškai dingsta ir atsiranda, pastoviai mirksi ar keičia ryškumą. Tokios problemos gali būti dėl ekrano šleifo, kuris sujungia sisteminę plokštę su ekranu (matrica), keitiklio arba ekrano lempos. Nustačiusi kokia detalė sugedo, Pelyte.lt gali ją suremontuoti arba pakeisti reikiama detale.

Juodos juostos, artefaktai

Jei ekrane atsirado juodos juostos arba artefaktai, tai pats efektyviausias būdas pačiam diagnozuoti gedimą – prijungti prie kompiuterio išorinį monitorių. Jei išorinis monitorius rodo be artefaktų, tai problema greičiausiai susijusi su nešiojamojo kompiuterio ekranu. Jeigu išoriniame ir vidiniame ekrane vaizdas su juostomis arba su artefaktais — problema vaizdo luste.
Šis remontas reikalauja vaizdo lusto keitimą, be specialių įrengimų jį pakeisti neįmanoma.

Į viršų